149 Мария Габриел и Томислав Дончев от ГЕРБ направиха изявление в Народното събрание (НС). Габриел бе излъчена от ГЕРБ – СДС за премиер с първия мандат, а Дончев е зам.-председател на ГЕРБ. Изявлението им е първото, след като президентът Румен Радев вчера връчи втория мандат на акад. Николай Денков с думите, че той е опорочен. И го посъветва да не го осъществява. „Разговорите не са в ледена епоха, но няма и слънчеви лъчи, които да разтопят ледовете. За да не стигнем до ледена епоха призовавам ПП-ДБ за преосмисляне на решенията им. Нека бъде ясно – разочарованието в обществото е огромно, недоверието в партньорите ни е огромно. От тази криза се излиза само с усилие и цел. И ако истинската цел е да стабилизираме държават и да се погрижим за хората е всеки да направи крачка назад. Мандатоносителят е на ход“, отсече Габриел. Може да ви хареса също Витанов категоричен: Без дълг няма да се мине Владислав Горанов: ГЕРБ все още нямат ясна концепция как да се включат в президентската надпревара Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване” Преговорите с Боташ ще приключат до месец – два, съобщи енергийният министър