169 „Румен Радев вчера сякаш размрази преговорите. Ще се изненадам, ако ГЕРБ остави управлението в негови ръце. Президентът би трябвало да работи за създаване на правителство. Сякаш на него му се услади изпълнителната власт, което ни слага в един формат на скрита президентска република. Румен Радев не би трябвало да дава съвети за нереализиране на мандата. В момента топката е в ГЕРБ.“ Това заяви пред БНТ Настимир Ананиев. Ананиев добави, че трябва да има редовен кабинет, който да реши кризите и да внесе бюджет. „В момента изглежда сякаш ГЕРБ не иска съдебна реформа, а само да свалят Гешев. Не виждам дали може да им имаме доверие.“ Депутатът от „Продължаваме промяната“ смята, че ПП-ДБ не трябва да правят „отстъпки“ по отношение на ГЕРБ. „Ние имаме формула, която сме измислили и беше приета от колегите в ПП-ДБ. Трябва да чуем Борисов и Мария Габриел относто това, което се случи в президентството. Нормална държава минава през редовно правителство.“ Според него България не може да влезе в Шенген, тъй като службите са пробити. „Преди няколко седмици шефът на ДАНС беше предложен за още 5 години от Гълъб Донев. Служебен премиер, назначен от Румен Радев, бетонира шефа на ДАНС, който се е обадил на човека, пуснал записа срещу нас.“ Може да ви хареса също Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията? Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание