159 Председателят на НС Росен Желязков прекъсна днешното заседание на Народното събрание заради липса на кворум. По-рано депутатите от ГЕРБ-СДС напуснаха залата. Това се случи, след изказване на Деян Николов от ПГ на Възраждане от трибуна. Той заяви, че Бойко Борисов е „оцелял по чудо в мутренските години“. „Човек прегазвал всички и всичко. Човек, който и днес се налага да бъде пазен от НСО, защото имам дебела папка със заплахи за живота му. Човек, който през 2010 беше наречен „нашият човек на Балканите“ от тогавашния шеф на ЦРУ Леон Панета“, заяви той. Деян Николов каза още, че сегашните политически фигури не са по-различни. Той коментира Мария Габриел, казвайки, че тя е „идеален“ кандидат за насилствено налагане на Истанбулската конвенция. Председателят на 49-ото НС Росен Желязков обяви трийсетминутна почивка, след като в залата нямаше кворум, за да продължи заседанието. Може да ви хареса също Бойко Борисов: ГЕРБ в момента гради алтернативно правителство Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси