383 На два разпита в прокуратурата ще бъде Бойко Борисов в четвъртък, съобщава „24 часа“ Единият е по делото, станало известно като „Барселонагейт“. Разследването проверява дали Борисов е прал пари в испанския град. Вторият е по сигнал от гражданско сдружение, за което прокуратурата вчера съобщи. В него имало „твърдения за корупция и злоупотреба с власт“. Вероятно става въпрос за сигнали на „Боец“. Миналата седмица те подадоха нов. Лидерът на движението Георги Георгиев заяви пред журналисти, че сигналът срещу Борисов съдържа свидетелски показания, собственоръчно подписани на всяка страница, от бизнесмен, който свидетелства за това, че лично е предал подкуп на Бойко Борисов, в тоалетна, за да му бъде възстановен ДДС в размер на милиони, като ДДС-то, самият той признавал било законно възбранено заради фалшиви фактури. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“