370 Президентът Румен Радев връчи мандат за съставяне на правителство на най-голямата парламентарна група – ГЕРБ-СДС. От страна на ГЕРБ за получаване на мандата дойдоха Мария Габриел, Десислава Атанасова, Томислав Дончев, Деница Сачева и Теменужка Петкова. „Г-жо Атанасова, като председател на най-голямата по численост парламентарна група, моля да представите вашия кандидат за министър-председател“, обърна се президентът към Десислава Атанасова, която представи Габриел. „Очаквам в рамките на седмица да представите структура и състав на Министерски съвет“, обърна се Радев и към Габриел. „От името на парламентарната група ГЕРБ-СДС поемам с отговорност проучвателния мандат за съставяне на правителство“, каза от своя страна тя. Може да ви хареса също Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията? Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание