169 Утре последователно ще водим разговори с останалите парламентарни групи, заяви председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова на пресконференция в парламента. По думите ѝ идва време за сериозни разговори за България. Атанасова съобщи, че утре в 11:00 е срещата с ДПС, в 13:00 часа – с „БСП за България“, в 15:00 часа – с „Има такъв народ“, а в петък в 11:00 часа е разговорът с „Възраждане“. Тя посочи, че лично е поканила всички колеги и те са потвърдили, че ще присъстват. Председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС добави, че след експертните разговори следват лидерските разговори. В отговор на въпрос дали ще разговарят пак с „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) във връзка с първия мандат за съставяне на правителство, Десислава Атанасова каза, че през последните три седмици от ГЕРБ-СДС са демонстрирали търпение и огромни усилия, включително на експертно ниво, за да стигнат до трите стъпки, които могат да формулират общо управление – законодателна програма, управленска програма и правителство. През цялото това време чувахме едно и също, че решението на националните им съвети е, че няма да подкрепят първи мандат на ГЕРБ, няма да говорят за имена за кабинет с ГЕРБ, а единственото, което искат, е нашата подкрепа, реализирана във втория мандат, посочи Десислава Атанасова. И днес г-н Борисов много ясно каза следното – ако те са забравили, че ние сме победители в два поредни избора, трябва да им го напомним, допълни тя. „Загубихме достатъчно време, което можеше да бъде посветено, включително и на законодателна дейност, за да ги обучим как се пише управленска програма и не в екселска таблица. Идва време за сериозни разговори за България“, заяви председателят на ПГ на ГЕРБ-СДС за разговорите с ПП-ДБ. Заместник-председателят на ГЕРБ Томислав Дончев каза, че имат програма и претендират, че тя е професионален документ. Той посочи, че разговорите с останалите парламентарни групи ще имат начална точка програмата, с която ГЕРБ са се явявали на последните два избори с всички актуализации и анекси към нея. Преди да отговарят на журналистически въпроси от ГЕРБ-СДС коментираха представената от „Продължаваме промяната-Демократична България“ управленската програма по секторни политики. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?