219 ГЕРБ-СДС и „Продължаваме промяната“ – „Демократична България“ (ПП-ДБ) са се разбрали за председател на Народното събрание и за правната комисия. „След няколкдневни разговори двете коалиции имаме изработена обща законодателна програма за работата на 49-оото НС. Тя включва важните проектозакони, които – освен внесените от МС, ние заедно също ще изработим и ще станат част от общите ни приоритети“, поясни тя. Атанасова допълни, че списъкът ще бъде обществено достъпен и ще бъде предоставен и на останалите парламентарни групи. „Втората тема е за избор на председател на НС. Обединихме се заедно, че това ще бъде Росен Желязков. От ПП-ДБ трябва да излъчат председател на правната комисия“, поясни Атанасова. По думите й се постигнато „джентъмнеско споразумение“ с ПП-ДБ. „Това е част от един по-дълъг процес и по-дълъг път. Ние категорично заявяваме, че сега най-важна е държавата ни и апелираме този конструктивен тон и диалог да продължи. Така, че да се излъчи работещо, редовно правителство“, каза още Атанасова. Може да ви хареса също Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката