250 Президентът ще връчи втория мандат след Нова година. Това обяви Румен Радев пред журналисти. „Ще връча втория мандат скоро, няма да губим време, но не преди Нова година“, каза държавният глава, след като участва в традиционния ритуал за запалване на свещите за Празника на светлината – Ханука, който се състоя в Централната софийска синагога. Държавният глава запали първата свещ от ритуалния свещник, заедно с второкласничката Ава. Сред официалните лица на събитието бяха още кметът на София Йорданка Фандъкова, народни представители, министърът на външните работи в служебния кабинет Николай Милков, представители на религиозните общности в България и на дипломатическия корпус. Може да ви хареса също Бойко Борисов: ГЕРБ в момента гради алтернативно правителство Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси