191 Няма нито едно доказано нарушения в протокол от машините. Това коментира в предаването „Здравей, България” депутатът от ПП Радостин Василев. „През април 2021 г. предвидихме в 1000 секции да се броят разписките. Това преброяване не установи разминавания в разписките”, заяви още Василев. То обясни, че от ПП са предложили гарантирането на сигурността на вота чрез допълнителни софтуерни възможности, но това е било отхвърлено от ГЕРБ. „ГЕРБ и ДПС искат да фалшифицират изборите. Използват Корнелия Нинова за маша на своята политика. Тя твърдеше, че вярва, че вотът й пада заради това, че присъстват машини. Вчера на правна комисия колегите от БСП гласуваха за закриване на обществения съвет и други неща, които нямат нищо общо с исканията на г-жа Нинова”, каза Василев. Според него броенето на бюлетините не е надеждно. „Имам региони, в които цялата комисия е на една партия. Полицията абдикира в последните избори от защита на вота. Последният министър, който съхраняваше до някаква степен честността на вота беше Бойко Рашков”, заяви Василев. Според него измамите се извършват не в секциите, а в Районната избирателна комисия. „С този изборен кодекс, който беше приет на парче, съм сигурен, че ЦИК, независимо в какъв състав е, РИС и СИК няма да могат да проведат избори. Ще виждаме опашки, навсякъде където има хартиена бюлетина”, каза Василев. „Протоколът от машината е специфичен, той се чете на машина, няма как да се фалшифицира”, продължи още той. „В момента ГЕРБ управляват държавата, в пълна симбиоза с президента”, каза Василев. По думите му няма изход от ситуация, при която парламентът не функционира. „Ако няма кой да гласува връчените мандати, изпадаме в жестока политическа и парламентарна криза. ПП няма да допусне да се достигне до такава ситуация”, каза Василев. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“