391 Министър-председателят Румен Радев ще проведе тази вечер среща с германския канцлер Фридрих Мерц в Берлин. След официалната церемония по посрещането на българския министър-председател с военни почести в канцлерството, Радев и Мерц ще проведат разговор „на четири очи“. Ще се състои и пленарна среща на двете делегации с участието на вицепремиера и министър на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев и министъра на външните работи Велислава Петрова, съобщават от Министерски съвет. Във фокуса на разговорите ще бъдат теми от сферата на двустранното сътрудничество, европейската политика и международната политика за сигурност. Германия е първата страна, която Румен Радев посещава в качеството му на министър-председател. Визитата затвърждава стратегическите и приятелски отношения между двете страни и е израз на желанието на България да засили партньорството си с Германия както на двустранно равнище, така и в рамките на многостранното сътрудничество, особено в рамките на ЕС и НАТО. Срещата на най-високо равнище ще даде нов импулс на политическия диалог и ще очертае възможностите за задълбочаване на партньорството. Може да ви хареса също Гюров получил имейл, че се готви атентат срещу него: Имаше намеци, че трябва да си запазя охраната от НСО Теменужка Петкова: България изпълнява всички международни стандарти в борбата срещу изпирането на пари и финансиране на тероризма Депутатите гласуват нов дълг от 3,8 млрд. евро ЕП не свали имунитета на Никола Минчев