339 Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов посети Пловдив, където инспектира напредъка по ремонта на кино „Космос“. Той бе придружен от кмета на града и заместник-кмета. По време на посещението Борисов коментира предстоящите избори и развитието на инфраструктурата в града. „Като дойдат избори, хората трябва да мислят с главите си. Само в Пловдив направихме три стадиона, две спортни зали, плувни басейни“, заяви той. Борисов отправи и критики към служебното правителство.„Ще ги изтърпим 1-2 месеца служебното правителство, после ще продължим да правим. Шефът на АПИ бил уволнен, явно има голямо значение за честността на изборите.“ Той подчерта, че Пловдив е град с много реализирани проекти и изрази готовност да бъде водач на листата на партията в града.„Пловдив е град, в който много неща са направени, продължаваме да надграждаме. Ако ме искат – мога да стана водач, нека си подредят една добра листа. Ще се съобразяваме с местните желания и кадрите, които могат да надградят парламента“, допълни Борисов. Лидерът на ГЕРБ коментира и политическата обстановка в страната.„От това, което видяхме, ако са с Гълъб Донев и Митко Стоянов, не виждам как ще ни победят. Румен Радев го играе като Царя – същата кампания. Не знам социолозите какво мерят – без да знаят хората в партията му, какви са приоритетите му. Радев се е заобградил с внуците и децата на червената олигархия с червените куфарчета.“ По думите му честите смени в Министерството на вътрешните работи се отразяват негативно на системата.„Горкото МВР! Идва една власт – омита всички, редовите служители им остава само да се привеждат и да чакат нови началници. Разбирам да се сменят хора, свързани с МВР, но да слагат по-добри. В случая не слагат по-добри, а шефове, срещу които е имало протести.“ Борисов отправи критики и към президентската институция.„Когато Пламен Узунова и Копринков подреждат МВР, как ще е здравословно. Румен Радев се е разбрал МВР да е за него, а всички други да безчинстват в министерствата.“ По отношение на работата на служебния кабинет той коментира:„Нека оставим служебния кабинет да изконсумира радостта от двата месеца управление, да и се нарадват. По темите, които изискват национален консенсус – вчера дадох пример как се прави. Българите не обичат война и искат да живеят спокойно. Докато в Иран и Украйна има кръвопролитни войни, да застанеш на национална позиция на НАТО и ЕС, е трудно, но от ГЕРБ застанахме с лицето си. Редно е Йотова да свика КСНС и там да се търси консенсус.“ В края на изявлението си той коментира и среща с американски представители.„Гюров вчера побегна от срещата с американците. Вместо да застане и да каже, че е нормална среща във военна обстановка. От кого се криете“, попита Бойко Борисов. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?