173 „След 4 години в активната политика, взех решение да не участвам в предстоящите предсрочни парламентарни избори“ – това бе първият коментар на Лена Бориславова, след като стана ясно, че няма да бъде в листите на ПП-ДБ за изборите. „След 4 брутални години на политическия терен, се радвам, че имах възможността да бъда част от скъсването на България с почти 100%-я енергиен монопол от Русия, присъединяването ни към Шенген и Еврозоната, оказването на така критичната помощ на Украйна в първите дни на войната, както и от съпротивата срещу овладяната съдебна система на олигархичния модел на Борисов и Пеевски и другите тъмни сенки, държащи България в миналото“, посочва тя в пост в социалните мрежи. Бориславова споделя, че тези 4 години са я научили на много уроци, сблъскали са я с успехи и грешки, с предателства и ценни приятелства, с най-хубавото и най-лошото в човешката природа, и са я направили по-силна и по-мъдра. „След 4 години възнамерявам да вложа цялата си енергия и научените уроци, за да продължа да противодействам на всичко, което не харесвам в заобикалящата ме реалност. По нов начин. На нов терен. С нови и стари съюзници. Дълбоко вярвам, че ако не беше пътят ми досега, нямаше да мога да го сторя ефективно. В последните месеци активно работя по два нови проекта, с които ще се изправя по нов начин срещу произвола, безнаказаността, простащината и наглостта в политиката у нас. Съвсем скоро ще ви споделя повече подробности. А дотогава битката продължава“, зарича се тя. „С дълбока благодарност към всички хора, близки и далечни, с които бяхме заедно през последните 4 години, защото всички сте ценна част от съдбата и силата ми днес и утре. Stay tuned“, завършва поста си Лена Бориславова. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?