180 Лидерът на ДПС–Ново начало Делян Пеевски гарантира, че има демокрация и никой няма да вземе властта през улицата. „Това, което се случи вчера нормално ли е? Да бъдат бити полицаи, да бъдат в болници, на предишния протест умря полицай заради глупостите на Пандов и ПП–ДБ – това ли е демокрацията“, това попита Делян Пеевски. „Да се гонят депутати по кабинетите, да бъдат притеснявани и да им казват „слезте долу“. Връщаме Народния съд ли? Това ли искате? Искате ли да блокирам парламента всекид ден и да ги викам долу с моите симпатизанти“, продължи с въпросите Пеевски. По думите му „всичко, което е социално, ще бъде защитено за хората“ и „ДПС–Ново начало ще го устои“. „Нямат право партии да влизат по кабинетите и да търсят хора, да казват елате долу пред народния съд – няма такъв съд. Друга година е и няма да се случи на наследниците на комунистическата партия и аз съм гарант за това. Има демокрация и никой няма да вземе властта през улицата“, заключи лидерът на ДПС–Ново начало. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?