264 Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов е поискал представителите на партията в Общинската избирателна комисия (ОИК) във Варна да гласуват против свалянето на кмета Благомир Коцев, потвърдиха от партията за NOVA. Борисов е обяснил, че не желае служебни победи. Без гласовете на ГЕРБ в ОИК-Варна не могат да се съберат нужните 18 гласа за прекратяване на пълномощията на кмета. Извънредното заседание на комисията е насрочено за неделя, за да се разгледат сигналите за прекратяване на мандата на арестувания кмет. Заседанието е свикано след края на работния ден в петък, след като Коцев бе прехвърлен от Софийския затвор в този във Варна. Може да ви хареса също Витанов категоричен: Без дълг няма да се мине Владислав Горанов: ГЕРБ все още нямат ясна концепция как да се включат в президентската надпревара Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване” Преговорите с Боташ ще приключат до месец – два, съобщи енергийният министър