314 Изключително важно е да се противопоставяме последователно и категорично на езика на омразата във всички негови форми. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на срещата си с Ан-Софи Себан, вицепрезидент на Американския еврейски комитет (АЕК) за Европа, Виктор Меламед, директор на Американския еврейски комитет в България и Йорданка Фандъкова – председател на комисията по външна политика. „Убеден съм, че обществото ни може да бъде по-спокойно и устойчиво, когато хората живеят в разбирателство, уважение и взаимна подкрепа. Защитата на човешкото достойнство е основен принцип на ГЕРБ. Потвърдих своята позиция, че борбата срещу антисемитизма, ксенофобията и всички форми на дискриминация е отговорност, която носим заедно.Убеден съм, че чрез активни партньорства с организации като AЕК можем да укрепваме среда, основана на уважение, сигурност и човечност.“ Може да ви хареса също Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката