332 От партия „Възраждане“ лансираха от парламентарната трибуна идеята за свикване на Велико Народно събрание, приемане на нова Конституция и въвеждане на полупрезидентска република. По време на дебата за промените в Закона за насърчаване на инвестициите, депутатът Йордан Тодоров мотивира идеята така: „Видимо е, че задкулисието изцяло владее държавата. Видимо е, че корупцията е узаконена, институционализирана, че хората нямат абсолютно никакво доверие – нито в държавните институции, нито в държавата. И точно затова казваме, че е толкова важно държавата да бъде преоснована. Това е единственият лек за тази болна държава. Да се свика Велико Народно събрание, да се приеме нова Конституция, съвсем нова, не промяна на тази, а от бял лист хартия. Да се промени държавният модел на управление към полупрезидентска република, за да може в крайна сметка властта да бъде пропорционално разделена между парламента и между президента“. Сред предложенията на „Възраждане“ е и намаляване на броя на депутатите от 240 на 180 или 160, премахване на фигурата на главния прокурор и на част от регулаторните органи. От формацията подготвят свой проект за нова Конституция, който ще предложат за обществено обсъждане. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?