435 За трети пореден ден ще бъде направен опит парламентът да събере кворум. Около 9 ч. ще стане ясно дали депутатите ще могат да заседават. В четвъртък се регистрираха само 71 народни представители – далеч под необходимия минимум от 121. От залата отсъстваха представителите на ГЕРБ-СДС, „ДПС – Ново начало“ и „Има такъв народ“. Липсата на кворум стана факт, след като във вторник лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов постави под въпрос участието на партията в управлението. Той заяви пред съпартийците си, че не вижда ползи от участието на формацията във властта и нареди на депутатите от групата да се заемат с проверки на партийните структури по места. По-голямата част от заседанията на парламентарните комисии през последните два дни също бяха отменени. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“