248 Повече кворум в парламента няма да правим, заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на среща с парламентарната група на ГЕРБ-СДС и с премиера Росен Желязков в централата на партията и изпрати народните представители от ГЕРБ по родните им места. Не виждам никакво място на ГЕРБ в такова управление, заяви той. Шеста сила сме, посочи Борисов относно изборите за общински съветници в Пазарджик. Не стига, че сме шести, а и пасив, че Дани Митов е министър, заяви лидерът на ГЕРБ. Полза виждате ли да стоим в правителството, попита той. Ако стоим, ще стоим само формално, повече кворум няма да им правим, заяви Борисов. Няма да счупим коалицията, но няма и да стоим по този начин, допълни той. Борисов коментира, че или Даниел Митов е виновен, или професионалното ръководство. Един от двамата да си заминава, допълни той. Една година близо крепихме държавата, резултатът е шести, ако караме още три години, ще станем 26-ти, а другите ще растат, коментира Борисов. Бяхме будала, ама се събудихме с друг акъл, добави той. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?