440 Заседанието на Народното събрание тази сутрин започна със закъснение заради липса на кворум. В 9:01 часа в пленарната зала се регистрираха едва 104 народни представители, далеч под необходимия минимум от 121 за започване на работа. Председателят на парламента Наталия Киселова обяви 15-минутна почивка с надеждата до залата да стигнат още депутати и да бъде осигурено присъствие за провеждане на заседанието. По време на първата регистрация в зала се отчетоха: 52 депутати от ГЕРБ-СДС 24 от ДПС–Ново начало 13 от БСП 12 от ИТН 3 независими народни представители Отсъстваха парламентарните групи на ПП-ДБ, „Възраждане“, АПС, МЕЧ и „Величие“, които не изпратиха свои депутати за регистрация. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“