532 Правителството е на България – много трудно сглобено след 8 избора. То не е на ГЕРБ, Пеевски, ИТН и БСП. Всички такива въпроси да ги отправите преди 8-9 месеца. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в парламента. „На всички планът им, включително с нерегистрирането им, нямат план и искат да се разруши нещо“, смята той. Борисов коментира и действията на държавния глава Румен Радев. „Не мога да отговарям за президента. Много направиха партии. Без ГЕРБ не може. Колко време президентът се гаври с правителството и не назначава титуляри на службите? Месеци, месеци, месеци. Какво беше по време на сглобката – една година еднолично назначени служби от Радев. Защо да му предлагаме ние кандидати? Ако бях премиер, щях да отида и да се разбера. Правителството буксува, защото няма титуляри в службите“, отсече лидерът на ГЕРБ. Може да ви хареса също Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев