347 Народни представители от „БСП-Обединена левица“ се включиха в кампанията по кръводаряване в Народното събрание. Инициативата се провежда под патронажа на председателя на парламента Наталия Киселова. „Даряването на кръв не трябва да е еднократен акт, а устойчиво усилие да помагаме на хората, когато имат нужда. Това е наш дълг към обществото и солидарност към всеки, който се бори за живота си“, заяви заместник-председателят на ПГ на „БСП-Обединена левица“ Мая Димитрова. „Кръводаряването е най-чистият жест на човечност – да дадеш без да очакваш нещо в замяна. С тази инициатива искаме да покажем, че заедно можем да спасяваме животи“, каза народният представител от левицата Владимир Георгиев. Заместник-председателят на парламентарната комисия по здравеопазване д-р Иван Ибришимов допълни: „Всеки от нас може да бъде в ситуация, когато животът му зависи от нечия добрина. Кръводаряването е акт на солидарност, който укрепва и здравната система, и човешките отношения.“ „Важно е да насърчаваме редовното кръводаряване, защото нуждата от кръв е постоянна. Това е най-хуманният начин да спасим човешки живот – без да губим нищо, а да дарим надежда. Като хирург знам колко е необходима кръвта и как спасява животи“, заяви членът на комисията по здравеопазване д-р Десислав Тасков. Към инициативата се присъедини и председателят на парламента Наталия Киселова, която също дари кръв. „Само този, който е изпадал в нужда, си дава сметка колко е важно това, което правим. Всички народни представители ще покажат, че по определени каузи можем да бъдем заедно и да дадем личен пример. Надявам се, че всеки от нас, който ще дари кръв или вече е дарил, ще бъде малко по-предпазлив, когато сме на улицата, когато виждаме прояви на насилие. Защото всяка капка кръв е живот“, заяви тя. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“