496 Ако „Продължаваме-промяната-Демократична България“ бяха внесли вот на недоверие към собствената си сглобка преди година, тогава той щеше да има основания, коментира вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов, предава БНР. Той определи като неоснователни мотивите на ПП-ДБ за искания вот на недоверие към правителството на Росен Желязков: „Ако беше направен вотът на недоверие преди една година, срещу собствената им „сглобка“, щеше да има основания, защото закъснение от повече от три години по Плана за възстановяване и устойчивост наистина беше управленски провал, при условие че за 8 месеца преодоляхме това почти фатално закъснение“ Може да ви хареса също Гълъб Донев: Бюджет 2026 е бюджет на реалността, а истинските ни политики ще се видят през 2027 г. Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев