346 ПП-ДБ внася петия вот на недоверие до две седмици. „Първият вариант е готов и предстои да го завършим и внесем в рамките на една или две седмици“, заяви Николай Денков от „Продължаваме Промяната” пред журналсити преди началото на днешното пленарно заседание. В него ще се включат и представителите на АПС и МЕЧ. „Ще се радваме на всеки, който реши да ни подкрепи. Има защо – темите са ясни – обедняването на населението, високата инфлация, завзетите имоти. Всичко това ни е ясно“, каза още Денков. Той посочи, че работата и обсъждаанията по вота са били съвместни с групата на „Демократична България“. „Вотът ще бъде съвместен с ДБ. Ние работим заедно и през цялото време сме обсъждали темите съвместно, въпреки информациите, които непрекъснато бяха спускани“, заяви Денков. Депутатът от ПП-ДБ Ивайло Мирчев потвърди, че в следващите дни ще бъде внесен нов на недоверие. „Това ще бъде отпор срещу завладяната държава и олигархичния кръг, който прави така, че институциите да не работят, те са подчинени на конкретни хора, които са част от кабинета. Ще внесем вота заедно с АПС и МЕЧ. Единственото, което в момента може да събори кабинета, е „ДПС – Ново начало“, които са част от управляващата колиция. В залата всеки може да го подкрепи, включително Певски, Борисов и всички останали политически сили“, каза Мирчев. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“