293 Оттук нататък „Продължаваме промяната“ ще подкрепя вотове на недоверие, които не ни отдалечават от Европа. Това заяви председателят на „Продължаваме промяната“ Асен Василев пред журналисти в кулоарите на парламента на въпрос каква ще е тактиката им при гласуването утре на четвъртия вот на недоверие към правителството на премиера Росен Желязков за „провал в сектора на околната среда и водите“. Той припомни позицията на „Продължаваме промяната“ да се въздържа от гласуване при вотове на недоверие до 8 юли, когато беше взето окончателното решение за присъединяване на България към еврозоната от 1 януари 2026 г. „Осми юли мина. Оттук нататък ние сме ясна опозиция, ясно сме заявявали, че това правителство е вредно за България и ние ще подкрепяме вотове на недоверие, които не ни отдалечават от Европа“, каза Асен Василев. Той уточни, че говори само за „Продължаваме промяната“, а не за цялата парламентарна група на „Продължаваме промяната-Демократична България“. Ние сме група, в която всеки един депутат има право на лично мнение, а не му се нарежда от централата какво да прави, обясни Василев. Може да ви хареса също Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката