301 „И в трите вота на недоверие, които минаха, четвърти чакаме, а има заявка и за пети, чухме само обиди, клевети, липсваше политическо говорене и концепция за алтернативно управление. Опозицията се превърна във фабрика за неуспешни вотове. Опитвайки се да подменя дневния ред на НС, тя ощетява обществото”, така коментира пред БНТ Рая Назарян – зам.-председател на ПГ на ГЕРБ-СДС. Тя обърна внимание на това, че ПП не участваха в гласуването. За липсата на лидера на ГЕРБ в същия ден, Назарян обясни: „Борисов е изключително опитен политик. Знае, че опозицията няма 121 гласа, знае каква е действителната цел.” Подкрепата на Пеевски за кабинета „Желязков” тя обясни с влизането на „Величие”: „Толкова фрагментиран парламент не сме имали досега. Това е единствено възможното. Ние гоним целите ни – еврозона, ПВУ.” „Остава ни една крачка до второто плащане по ПВУ. Цялата сума спасихме”, подчерта тя. Убедена е, че по-голяма част от обществото е на страната на правителството по темата с еврозоната: „И нека се спрат изказванията, че приемаме чужда валута – това е нашата единна валута. Българите трябва да знаят ползите от членството ни в този съюз.” Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?