382 Ще закупим и ще пуснем необозначени полицейски автомобили, за да контролират в движение агресивните шофьори, които нарушават Закона за движение по пътищата. Това каза министърът на вътрешните работи Даниел Митов на брифинг в Добрич. По думите му системата на налагане на наказания трябва да бъде заменена с възможност полицията да налага глобите на място. „Трябва да стане с ПОС терминали. Ако няма възможност шофьорът да заплати глобата, трябва да се измисли система за извеждане на автомобила от движение до момента, в който тя се плати. Така някои хора ще се научат да си носят карти”, коментира министърът. Даниел Митов предложи също така колчета да бъдат монтирани по вече идентифицираните опасни участъци, а служителите на МВР да правят описи в тези зони, като подават непрекъснато предписания към другите институции. „Голямата тема е качеството на пътната настилка и пътищата. Последните четири години нищо не се направи, една автомагистрала “Хемус”, която за Добричка област е важна, щеше да е готова или щеше да остане на някакъв последен етап”, посочи вътрешният министър. Той допълни, че Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) най-вероятно използва други параметри за оценяването на пътя. „Полицията е наясно къде са опасните участъци, къде се случват най-често пътнотранспортните произшествия, особено с ранени и жертви – тези предписания са дадени на Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) и на АПИ“, коментира Митов. „Тяхната интерактивна карта не ми е позната, но бих препоръчал да работят по нашата. Те може би си отчитат по други параметри, когато става въпрос за качеството на самия път“, добави той. Според него трябва да се постигне такова ниво на координация, така че да няма разминавания, да се свържат камерите на ТОЛ системата и на общинските наблюдателни системи със системата на МВР. Вътрешният министър каза също, че е необходимо да се създаде такова ниво на координация, което да създава условия за по-бързо вършене на работата. „Виждате какво е – четири години безумие, смяна на правителства през три или девет месеца, загубила се е всякаква координация, никой с никого не си е говорил, никой на никого не е давал посока и в един момент цялата система не знае какво да прави и за съжаление се случи нещастието“, коментира той. Може да ви хареса също Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството