424 Темата на втория вот на недоверие към правителството е избрана погрешно, коментира пред журналисти в парламента председателят на парламентарната група на „БСП-Обединена левица“ Драгомир Стойнев. По-рано днес „Морал, единство, чест“ (МЕЧ) внесоха искане за втори вот на недоверие към кабинета „Желязков“ – за корупция в различни сфери. Политическата етика и култура изискват в една нормална европейска държава едно правителство да има толеранс от 100 дни, припомни депутатът. Някои хора искат да живеят в хаос, но хаосът приключи, имаме стабилно управление, което ще решава проблемите на гражданите, посочи Стойнев. И този вот ще мине, но правителството ще е много по-стабилно, защото трябва да се решават реалните проблеми на държавата, изтъкна Драгомир Стойнев. Вносителите на вота от МЕЧ, „Възраждане“ и „Величие“ са партиите, които не предлагат алтернативата, коментира също председателят на ПГ на „БСП-Обединена левица“. За нас лично това управление няма алтернатива, защото самите вносители знаят, че вотът няма да мине, подчерта депутатът. Следователно, обобщи Стойнев, това е едно политическо лицемерие от тяхна страна. Друга цел, според него, да се внася пореден вот е да се губи ценно парламентарно време, да се занимаваме със скандали, да има викове и крясъци от парламентарната трибуна, да има постоянни изслушвания, а не да се гледат законопроекти, които реално решават проблеми. Ако някой иска да саботира работата на НС, това са именно партии като МЕЧ, „Величие“ и „Възраждане“, които се опитват да представят някаква алтернатива, смята Стойнев. По думите му няма как сегашното правителство да отговаря за практики, започнали преди него. Четири години живеехме в безвремие, в среда, която подхранваше корупцията, следователно няма как да отговаряш за действия на служебните кабинети, които не желаят да носят отговорност, коментира още представителят на левицата. Всеки, който иска да подкрепи правителството, е добре дошъл, отговори на въпрос дали биха приели отново подкрепа от ПГ на „ДПС-Ново начало“. Драгомир Стойнев припомни, че са се надявали „Продължаваме промяната-Демократична България“ да са част от това управление и са били поканени на разговори. Важно е България да има стабилно управление, смята Стойнев. Той напомни, че в кабинета има министри на три политически сили и четвърта партия, която е лоялна и подкрепя кабинета в парламента. Никой не управлява с г-н Пеевски, отрече председателят на ПГ „БСП-Обединена левица“. Алтернативата е ясна – „Величие“, МЕЧ и „Възраждане“, изтъкна Драгомир Стойнев. В отговор на въпрос за назначения на зам.-министри в агенции, той съобщи, че Съветът за съвместно управление още не се е събирал по темата. Попитан дали регионалният министър трябва да освободи председателя на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ Стойнев каза, че преценката е негова. Иван Иванов е изключително отговорен човек, който решава проблеми, подчерта Драгомир Стойнев. Може да ви хареса също Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията? Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония