276 В парламента ще заседава временната комисия, която се занимава с проблемите около безопасността на движението по пътищата. Депутатите са поканили представители на МВР и съдебната власт, за да обсъдят какви мерки и законодателни промени са необходими за намаляване на пътния травматизъм у нас. Временната комисия беше създадена в края на февруари единодушно – със 178 гласа „за“. А целта на народните представители е в рамките на три месеца да установят всички факти и обстоятелства около инцидентите, които се случват в критичните участъци от инфраструктурата у нас, както и да изготвят законодателни промени. Може да ви хареса също Прогресивна България: Разходите на предишните управляващи бяха по-ниски „на хартия“, защото скриха сметките в чекмеджетата Петър Витанов: Времето на фискалните илюзии приключи: Избираме по-трудния, но по-честния път – да възстановим стабилността на публичните финанси Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството