361 През настоящата седмица се очаква да видим как ще изглежда план-сметката за 2025-а, изготвена от новото правителство. Заявката на кабинета „Желязков“ е бюджетът да бъде представен в Министерския съвет до 14 февруари – петък. Как точно ще изглеждат приходите и разходите засега не е ясно, но в свое изявление премиерът Росен Желязков заяви, че разходите на държавата ще се свият до 40 процента от брутния вътрешен продукт. Това означава, че новата власт планира да похарчи 12 милиарда лева по-малко, отколкото беше заложило служебното правителство. И премиерът, и финансовият министър Теменужка Петкова са категорични, че разходите няма да надхвърлят приходите с повече от 3%, така че страната ни да може да въведе еврото. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?