229 От ГЕРБ-СДС внасят второ питане до Конституционния съд. То е свързано с това дали могат да се ограничават правата на депутатите. Питането пряко касае декларацията на ПП-ДБ за „санитарен кордон“ около ДПС – Ново начало на Делян Пеевски. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов вече заяви, че от отговора на съда зависи дали те ще подкрепят декларацията, а оттам – и ще стане ясно ще бъде ли направена първа стъпка за създаване на управленско мнозинство. Вчера от ГЕРБ-СДС сезираха Конституционния съд с питане за правомощията на ВСС с изтекъл мандат. Може да ви хареса също Борисов: Новото правителство заслужава време, а подкрепата за Украйна остава Шишков допуска концесии за строежа на магистрали, обяви и кога свършват ремонтите Атанас Запрянов за военната помощ за Украйна: Всички предоставени пакети са с компенсаторни суми Областният управител на Пловдив представи пред екипа двамата си заместници