270 Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов побесня в кулоарите на Народното събрание (НС). Повод за гнева му се оказаха незаконният му арест, както и този на ПР-ката му Севдалина Арнаудова, предава Blitz. Освен това Борисов се разгневи и заради мислите на „Продължаваме промяната-Демократична България“ (ПП-ДБ) за Бойко Рашков, скандала с Република Северна Македония (РСМ) и взривяващите се пейджъри на „Хизбула“ в Ливан. „Нищо няма да допринесе нито за спокойствието, програмите и съвместната работа на партиите. Ще видим как ще минат дебатите и ще говорим пак“ – това заяви Борисов по повод това, че днес депутатите ще обсъдят проект на решение за освобождаване на Антон Славчев като изпълняващ функциите председател на Комисията за противодействие на корупцията и на Комисията за отнемане на незаконно придобитото имущество, както и като член на двата органа. „И не на последно място –този скептицизъм в мен се явява, защото в тяхната програма (бел .авт. на ПП-ДБ) имаше само едно име посочено и това беше на Бойко Рашков за шеф на КПКОНПИ. Когато бяхме заедно и си дебатирахме и начина им на разсъждение… ни плаши“, призна Борисов и повиши тон: „С Бойко Рашков начело – ние за разлика от другите сме много потърпевши. И когато дойдат да ви извлечат от вас като Севда пред децата и да пикаете в кофата без никакво обяснение… ще ви питам дали ви е страх и какво толкова ще мислите“. Скандалът с РСМ и българските „мизерници“ Борисов коментира и скандалa с Република Северна Македония (РСМ), след като македонският вицепремиер и министър на транспорта Александър Николоски нарече българите „мизерници“. „Първо ние трябва да се постараем като държава да покажем стабилности да вървим напред, а ние това не го правим вече седми избори. Навън България изглежда ужасно. Най-големите вестници в Европа писаха, че България е неуправляема. Тук имам лек упрек, но непоискан съвет не се дава, но явно с тези хора приятелски срещи, дори свързани с опера, не трябва да се правят извън официалното. Мисля, че те постъпиха подло с президента и с министрите, които най-добронамерено се видяха с тях. Те са отскоро в управлението (говоря за РСМ) и протоколните неща не са им много ясни. Да речем, че тук нямат опит, но езикът, който използват има само една извинение – оставка на този министър. И ако не го направят нито президент, премиер, министри, партии трябва да се вижда и разговарят с тях. А ние ще направим всичко необходимо в ЕНП да знаят какво са говорили и защо е нашето категорично решение по този въпрос“. Лидерът на ГЕРБ комeнtира и работата на вече отиващото си 50-ото Народно събрание (НС): „Щом отиваме на седми избори оценката е ясна. Истинският проблем е… и се чудя на колегите – взривяват пейджъри, уоки токита, създава се страшно напрежение върху България. Надявам се ДАНС и служебният кабинет бързо да обяснят какво се е случило защото аз помня атентата в Сарафото – бързо трябва да обяснят какво се е случвало в Ливан“, призова Борисов, коментирайки новината, че взривените пейджъри на „Хизбула“ идват от България. Малко по-рано от Държавна агенция „Национална сигурност“ излязоха с позиция по темата. Може да ви хареса също Депутатите приеха оставката на Делян Добрев Нов размер на социалната пенсия за старост предстои да обсъди правителството Йордан Цонев напуска политиката Независими за Пловдив питат: Ще бъдат ли отворени училищните дворове през ваканцията?