297 „Опитите на ГЕРБ да дискредитират кабинета Денков в навечерието на местните избори и ротацията ще продължат, но този кабинет и това народно събрание са различни. Моделът ГЕРБ го няма“, написа във фейсбук профила си съпредседателят на „Продължаваме промяната“ (ПП) Кирил Петков. „Вчера в правна комисия ГЕРБ и ДПС, подкрепени от Възраждане, гласуваха за създаване на отделна комисия за контрол на евросредства, но: 1) такава комисия вече съществува – като подкомисия, и се оглавява от Деница Николова от ГЕРБ. 2) правейки отделна нова комисия, вместо подкомисия, единственото отваряме още щатове и повишени разходи за заплати за участващите повече депутати. И всичко това защото “загрижените за парите на държавата” депутати ГЕРБ, начело с Делян Добрев, за пореден път се опитват да ударят редовното правителство с фалшив скандал – този път, свързан с европейските средства. Пореден ПР ход, вместо истинска грижа, пореден мним скандал. Все пак идват местни избори и крепостите по места трябва да се удържат. Винаги съм бил за прозрачност и за повече контрол върху евросредствата, затова и като министър председател се борех за засилване на самостоятелността на европрокуратурата. В зала ще гласуваме “за” новата комисия, за да обезмислим очевидния опит на ГЕРБ да каже на черното – бяло. Опитите на ГЕРБ да дискредитират кабинета Денков в навечерието на местните избори и ротацията ще продължат, но този кабинет и това народно събрание са различни. Моделът ГЕРБ го няма. Ние проблем с прозрачността нямаме. И никога не сме имали. А що се отнася до защита на държавния интерес при разпределяне на евросредствата, с интерес следя разкритията на г-жа Кьовеши и нейния екип“, пише още Петков. Може да ви хареса също Витанов категоричен: Без дълг няма да се мине Владислав Горанов: ГЕРБ все още нямат ясна концепция как да се включат в президентската надпревара Предстои смяна на ръководството на „Информационно обслужване” Преговорите с Боташ ще приключат до месец – два, съобщи енергийният министър