С 37 гласа „за“ приеха бюджета на Пловдив

С 37 гласа „за“ приеха бюджета на Пловдив

 С 37 гласа „за“, 7 „против“ и 2 „въздържал се“ Общинския съвет прие бюджета на Пловдив за 2023 г..

Преди това в залата имаше множество изказвания.
Йордан Илиев от ГЕРБ предложи 5,5 млн. лв. да бъдат отбуснати за инфраструтурни ремонти в Тракия. Предложението бе прието, но за тази година ще в бюжета ще влезнат 200 000 лева, а останалите през следващата.
Имаше и промени в бюджета във връзка със спешни ремонти в детски градини.
В крайна сметка бюджетът от малко над 655 млн. лв. бе приет.
„Очаквам приходите да се увеличат. Имаме сериозен излишък в бюджета. Приемането беше важно, защото ще можем да вдигнем заплатите на всички общински служители с 10% със задна дата от 1 ануари“, заяви зам.-кметът по финанси Величко Родопски.
Кметът Здравко Димитров определи работата си като много трудна особено през последната година, а приемането на бюджета определи като свързан с държавата.

Оставете коментар


Социални мрежи