295 С 37 гласа „за“, 7 „против“ и 2 „въздържал се“ Общинския съвет прие бюджета на Пловдив за 2023 г.. Преди това в залата имаше множество изказвания.Йордан Илиев от ГЕРБ предложи 5,5 млн. лв. да бъдат отбуснати за инфраструтурни ремонти в Тракия. Предложението бе прието, но за тази година ще в бюжета ще влезнат 200 000 лева, а останалите през следващата.Имаше и промени в бюджета във връзка със спешни ремонти в детски градини.В крайна сметка бюджетът от малко над 655 млн. лв. бе приет.„Очаквам приходите да се увеличат. Имаме сериозен излишък в бюджета. Приемането беше важно, защото ще можем да вдигнем заплатите на всички общински служители с 10% със задна дата от 1 ануари“, заяви зам.-кметът по финанси Величко Родопски.Кметът Здравко Димитров определи работата си като много трудна особено през последната година, а приемането на бюджета определи като свързан с държавата. Може да ви хареса също Прогресивна България става партия Делян Добрев подаде молба за напускане на Народното събрание Деница Сачева сезира ПАСЕ за тревожна тенденция на враждебност към българите в Северна Македония Ивелин Михайлов сложи край на „Исторически парк“