Прокуратурата в Пловдив се самосезира за запалено знаме на НАТО в центъра на града

Прокуратурата в Пловдив се самосезира за запалено знаме на НАТО в центъра на града

Днес, 19 юни 2023 г., Районна прокуратура – Пловдив се самосезира по публикации в медиите, в които се твърди, че в центъра на гр. Пловдив е било запалено и поругано знаме на НАТО.

Наблюдаващият прокурор е разпоредил проверка за извършено хулиганство – престъпление по чл. 325 ал. 1 от Наказателния кодекс. По нея ще бъдат снети обяснения от свидетели, изискани видеоклипове и др. Извършването на проверката е разпоредено на служители от ОД на МВР –Пловдив. Срокът за приключването е едномесечен.

 

banner

Оставете коментар


Социални мрежи