Откриват изцяло обновения парк на Житния пазар до края на март

Откриват изцяло обновения парк на Житния пазар до края на март

До края на месеца ще бъде открит изцяло реновирания парк на Житния пазар, който е част от големия проект за облагородяване на зона Г-4 в центъра на Пловдив.
Проектът обхваща междублоковите пространства между ул. Митрополит Панарет, бул. Източен и бул. Княгиня Мария Луиза.

„Това е поредният обект в район Централен, който се реализира по програмата Регони в растеж. Нека децата да са щастливи и да имат среда с безопасни места за игра. Целият проект е на стойност 982 000 лева. с ДДС.
Успяхме да отстраним всички опасни дървета, направихме нови площадки. Няма да слагаме ограда на площадното пространство, но ще има жив плет, когато порасне“, заяви кметът на Централен Георги Стаменов.
Жители на района се интересуваха защо няма пейки и къде децата могат да играят футбол.
„До приключването на реконструкцията ще бъдат поставени много пейки“, заяви Стаменов.
Кметът Здравко Димитров призна, че недостатък на проекта са намиращите се в парка писоари, които не са включени.
„Сега трябва да ги ремонтираме и хората да ги ползват безплатно“, заяви кметът.

Оставете коментар


Социални мрежи