Лишават „Хеброс бус“ от градски линии?

Лишават „Хеброс бус“ от градски линии?

Фирма „Хеброс бус“ има значително неизпълнение на курсове от градския транспорт на Пловдив през последните 2 години, съобщи пред Радио Пловдив Георги Стоилов, директор на ОП „Организация и контрол на транспорта“.

Пропусналите курсове са различни, по-малко са в делничните, но се увеличават през празничните дни. По всички обслужвани 7 линии има закъснения. Изпълнението понякога пада под 80 %, посочи Стоилов.

По думите му още един превозвач – „Автотранс 2000“, има проблем с изпълнението, но там няма такова закъснение.

banner

На фирма „Хеброс бус“ нееднократно са налагани санкции – не се изплащат субсидии за неизпълнените курсове, събират се и договорни неустойки за конкретни пропуски.

Община Пловдив е поканила на среща всички превозвачи от действащия консорциум, за да преценят дали могат да задържат действащия договор. Това може да стане, само ако изпълняват договора, тъй като става дума за обществения интерес, посочи Стоилов.

Поредната такава среща се очаква в началото на следващата седмица.

 

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space