208 Протест в центъра на Пловдив. Той е срещу пробива до Водната палата. Хората са се събрали до кръговото кръстовище в близост, за да изразят несъгласието си от неговото премахване. Протестиращите казват, че причините за недоволството са няколко – промяната на движение на автомобилите и пешеходците, както и сечта на дърветата в района. Проектът на община Пловдив предвижда кръстовището да стане на две нива, а сега съществуващото кръгово движение да бъде премахнато. Строителните дейности вече са започнали. „Този пробив е много рисков за живеещите около него. При разкопаването ще излязат подпочвени води. При изсмукването им ще се разместят пластове, които в този район са пясъчни и наносни. Кой ще ме обезщети, като ми падне къщата? Кой ще защити мен и моите деца? Защо нищо не се обсъди и нищо не се видя? Защо крият проекта? Искаме прозрачност. Ще бъдат изсечени 63 дървета, които са защитени по „Натура 2000”. Ще бъде съсипана и площадка, която е направена с европейски средства и за разрушаването ѝ ще бъдат плащани неустойки”, заяви една от протестиращите. Може да ви хареса също Обновената голяма детска площадка в Цар-Симеоновата градина отново посреща децата за игра Община Пловдив стартира обществена поръчка за реставрацията на емблематичната сграда на БНБ Глоби до над 10 000 евро за палене на гуми и отпадъци в Пловдив Заместник-кметът Николай Бухалов откри нова STEM зона в ПГЕЕ