14 Днес Езикова гимназия „Иван Вазов“ – град Пловдив официално откри своя новоизграден високотехнологичен STEM център „ТехЛаб 2“. Модерното образователно пространство обединява наука, технологии, инженерство, предприемачество и творчество в подкрепа на реални решения за обществото. Домакинът на събитието, директорът на гимназията Вихра Ерамян, посрещна официалните гости, сред които бяха заместник-кметът по „Култура, археология и туризъм“ на Община Пловдив Пламен Панов, областният управител Георги Янев, както и представители на Регионалното управление на образованието (РУО) към МОН. В ролята на гидове по време на обиколката в четирите тематични кабинети-лаборатории влязоха самите възпитаници на училището. С много въображение и знания те представиха пред гостите своя иновативен проект „Пловдив 2050“ – впечатляващ модел на града на бъдещето. Новият STEM център е поредното доказателство, че публичният финансов ресурс може да се инвестира ефективно и с дългосрочна визия в модерно технологично оборудване и в развитието на младите таланти на Пловдив. Може да ви хареса също Кастренето на дървета спира движението на автомобили по улица в района „Южен“ Пръскат срещу вредители в шестте района на Пловдив през юли Владимир Темелков иска оставката на кмета на Пловдив 25 сватби в Пловдив на 26.06.2026 г.