314 Общинският съвет на Пловдив ще обсъди на извънредна сесия на 14 май предложение на кмета на града Костадин Димитров за сключване на споразумение с ползвателя на автогара „Север” за продължаване на дейността на автогарата за минимум два месеца – май и юни. Дневният ред на предстоящото заседание е публикуван на интернет страницата на администрацията. В началото на месеца пловдивчани се събраха на мирен протест пред автогарата, за да изразят недоволството си от преустановяването на дейността ѝ. В предложението се посочва, че общинската администрация ще компенсира намалените приходи на ползвателя от оперирането и функционирането на автогарата, до доказан размер на загубата, но не по-голям от 12 750 евро без ДДС на месец. Повод за внасянето на предложението са проведени разговори с ползвателя на автогара „Север” и представители на всички политически представителни групи в Общински съвет – Пловдив. Постигнато е съгласие, че отпадането от транспортната схема на категоризирана автогара, която е единствената в северната част на града, би създало риск от съществено усложняване на организацията на движението в града и от допълнително натоварване на уличната мрежа. Тъй като автобусните линии, които ползват автогара „Север” като начална, междинна или крайна спирка, обслужват не само община Пловдив, а и други общини, се предлага и те да участват в компенсирането на загубите на ползвателя на автогарата. Може да ви хареса също Кметът Костадин Димитров издаде заповед за спиране на строителството на обект край река Марица Въпрос и отговор в една сесия – за по-ефективно взаимодействие на Общинския съвет с общинската администрация Последният от пролетния цикъл „Духовни маршрути в Пловдив“2026 разкрива тайните на Цар-Симеоновата градина Община Пловдив получи национално отличие за иновативност в администрацията