285 Цяла нощ екипи на ОП „Чистота“ почистваха снега от пътната мрежа на територията на Пловдив. Два пъти бяха обработени със смес срещу заледяване основните булеварди, мостове и надлези – първият път в началото на снеговалежа около 21.00 ч., а вторият – след края му в ранните сутрешни часове. Това съобщи директорът на общинското предприятие инж. Десислава Георгиева. Пътните артерии са почистени до асфалт като с предимство се третираха тези, по които се движи градският транспорт. С противообледенителни материали са обработени и вътрешнокварталните улици. В момента продължава почистването на пешеходните зони, в което са мобилизирани над 400 работници от ОП „Чистота“ и близо 80 служители от ОП „Градини и паркове“. Те обработват със смес срещу заледяване автобусни спирки, подлези, паркове, тротоари и междублокови пространства, като приоритет са районите около детски градини, училища и здравни заведения. Екипи на ОП „Градини и паркове“ са в готовност да се отзоват на сигнали за паднали клони. Община Пловдив следи актуалната обстановка и е готова да реагира при промяна на метеорологичните условия. Гражданите могат да подават сигнали на телефон 032/656 785. Може да ви хареса също График за миенето на пловдивските улици от 22 до 26 юни Първокласници и второкласници от ЧОУ „Искра“ гостуваха на кмета на Пловдив Обявени са свободните места за трето класиране за прием в първи клас за 2026/2027 в Пловдив Джефри Сакс и Росен Плевнелиев гостуваха в Пловдив по международен проект за мир