483 Започна поетапна подмяна и монтиране на нови оградни пана за повишаване на пътната безопасност на различни невралгични точки в Пловдив. Процесът вече е в ход и обхваща зони с интензивен пешеходен и автомобилен трафик, информира кметът Костадин Димитров. За първи път днес бяха монтирани заграждения пред кметството на район „Източен“ на бул. „Шести септември“ № 274. В сградата се помещават и други общински служби, което обуславя засилен пешеходен поток в района. „По този начин ще се ограничи нерегламентираното пресичане в натоварения пътен участък и гражданите ще преминават безопасно на пешеходната пътека“, сподели кметът на район „Източен“ Емил Русинов. От своя страна заместник-кметът по транспорт на Община Пловдив Николай Душков заяви, че вече са монтирани нови пана пред Математическата гимназия, КАТ-Пътна Полиция и на бул. „Цар Борис III Обединител“. Дейностите ще продължат и на други ключови места в града, уточни той. Може да ви хареса също График за миенето на пловдивските улици от 22 до 26 юни Първокласници и второкласници от ЧОУ „Искра“ гостуваха на кмета на Пловдив Обявени са свободните места за трето класиране за прием в първи клас за 2026/2027 в Пловдив Джефри Сакс и Росен Плевнелиев гостуваха в Пловдив по международен проект за мир