Цветни килими украсяват Пловдив за 24 май

Цветни килими украсяват Пловдив за 24 май

Пловдив ще бъде преобразен с килими от цветя в рамките на фестивала Флоропополис. От 23 до 25 май Цар-Симеоновата градина ще бъде изпъстрена с мащабни цветни килими, съставени от над 8000 цветчета и други изцяло естествени материали.

Фестивалът се организира от Община Пловдив и има за цел да се превърне в ежегодна културна емблема на града. Първото издание на Флоропополис ще отдаде почит на кирилицата по повод предстоящия празник на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Цветните композиции, изобразяващи буквите, ще бъдат разположени на централната алея пред Виенския павилион.

Подготовката за събитието ще започне на 19 май, когато ще стартира изграждането на пъстрите килими. В тази връзка част от Цар-Симеоновата градина временно ще бъде ограничена за преминаване, за да се гарантира безопасност и качествена реализация на проекта.

В организирането на фестивала се включват над 170 човека – ученици от Национална гимназия за сценични и екранни изкуства , студенти от АМТИИ, артисти от художествени галерии, школи по изкуство и свободни творци.

banner

Заповядайте на Флоропополис – един свят, в който цветята разказват истории!

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space