Започва почистване на Сахат тепе

Започва почистване на Сахат тепе

Район „Централен“ съвместно с ОП „Градини и паркове“ стартираха почистване на изсъхналата растителност на Сахат тепе. Почистването започва с отстраняване на опасните клони и дървета, разположени непосредствено до пешеходната алея от западната страна на тепето.

Премахването на падналите и изсъхнали видове се извършва след фитосанитарна оценка, извършена предходната седмица от еколозите на районната администрация и експерти от общинското предприятие.

До края на май предстои и ремонтиране на пейките. Възстановени са и чешмите на хълма. „Надяваме се в новия бюджет да бъдат заделени средства и за осветление и монтиране на видеонаблюдение, за да продължим работата си по цялостното обновяване на хълма. Есента ще започнем и мащабна залесителна акция, синхронизирана с Плана за управление на хълма, за да възстановим и зелената система“, коментира кметът Георги Стаменов.

 

banner

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space