Парична гаранция от по 2000 лева на мъжете, обвинени за побой в Пловдив, определи съдът

Парична гаранция от по 2000 лева на мъжете, обвинени за побой в Пловдив, определи съдът

Районният съд в Пловдив постанови мярка за неотклонение „парична гаранция“ в размер от по 2000 лева спрямо тримата мъже, обвинени в побой. Съдът посочи, че липсва опасност за извършване на друго престъпление, те имат постоянен адрес в страната и няма опасност да се укрият. Стоил и Петко Анчеви и Ерджан Оджак са с обвинения за нанасяне на леки телесни повреди на двама мъже, като деянието е извършено на 2 май на ул. „Лев Толстой“ в Пловдив.

Обвиняемите са съответно на 41, 42 и 29 г. и живеят в Пловдив, Пазарджик и Пещера. Те са работили като охранители в частна фирма, но към момента на побоя не са били на работа, каза прокурорът по делото Румяна Зайкова-Калеева.

Тримата бяха задържани на 5 май, като бе обявено, че Шесто Районно управление на МВР – Пловдив започва разследване по случая след публикации в медиите и публикуван видеоклип.

Прокурор Калеева поиска от съда да постанови мярка „задържане под стража“ и за тримата. В мотивите си тя посочи, че мъжете са арестувани след нанесени от тях телесни повреди на двама души без каквито и да е причини. Като служители в охранителна фирма, те са били призвани да опазват обществения ред, а не да го нарушават, заяви прокурорът.

banner

По двете обвинения за причиняване на леки телесни повреди по хулигански подбуди се предвижда наказание лишаване от свобода до три години и до една година, или пробация.

Защитниците на тримата задържани поискаха от съда мярка „парична гаранция“. Те изтъкнаха, че мъжете не са осъждани и нямат полицейски регистрации, както и, че Петко и Стоил Анчеви имат деца, за които да се грижат. Защо трябва да бъдат задържани, след като по това дело са разпитани девет свидетели, сред които и двамата пострадали, на кого ще въздействат, попита адвокат Красимир Елдъров. Той и колегата му Белин Узунов призоваха съда да не се подава на обществен и медиен натиск.

Определението подлежи на обжалване в Окръжен съд – Пловдив.bnt

1 коментар

Човек от народа 22:55 - 08/05/2025 - 22:55

Сарафов това ли са наказанията за биячите на народа? Браво бе и затова взимате петцифрени месечни заплати!

Отговор

Оставете коментар


Социални мрежи