Клон се стовари върху главата на пловдивчанка в парк Лаута

Клон се стовари върху главата на пловдивчанка в парк Лаута

Голям клон падна и удари жена по главата. Инцидентът е станал в парк „Лаута“ в пловдивския квартал „Тракия“ късно в понеделник. Свидетел на случилото се станал Станимир Врахаров. Той подал сигнал на телефон 112, а малко по-късно написал и писмо до кмета на район „Тракия“, съобщава Нова телевизия.

„Пиша Ви с възмущение и гняв след инцидент, който се случи днес в парк „Лаута“ – обществено пространство, което по дефиниция трябва да бъде сигурно и приятно място за отдих. Вместо това, то се е превърнало в капан за. хората“, пише пловдивчанинът.

По думите му, пред очите на десетки очевидци, голям сух клон паднал от дърво и ударил жена по главата. „Помислете само за момент – ако това беше дете? Последствията можеше да бъдат фатални“, подчертава Станимир.

Той добавя, че години наред граждани подават сигнали за опасни, изсъхнали дървета в парка и по думите му липсва редовна поддръжка.

banner

„Настоявам незабавно да бъдат предприети действия по пълна инспекция на дърветата в „Лаута“, премахване на опасните клони и реална грижа за състоянието на зелените площи“, се казва още в писмото му до кмета на „Тракия“.

Оставете коментар

Социални мрежи

Най-новият информационен портал в Пловдив – Plovdivnews.bg, има амбициите да върне нормалните отношения между медия и читатели, без истерични заглавия и крясъци в онлайн пространството, а в бъдеще и на страниците на един истински вестник за Пловдив и региона.

Полезни връзки

Имате новина? Изпратете ни я на: [email protected]

избор на редактора

последни новини

@ Copywrite 2024 Plovdiv News | All rights reserved! | Powered by Next to Space