186 Ново поколение лични карти ще бъдат издавани в България вероятно до края на годината. Те ще бъдат с вграден чип, което ще даде възможност за електронна идентификация и ползване на електронни услуги, предава БНТ. Новите документи ще бъдат с най-висок клас защита от фалшификация. По-различното в тяхната визия ще бъде и снимката на гърба на картата. Заместник-министърът на вътрешните работи Моника Бийчър заяви, че проектът за новите документи е започнал през 2019 година, а ведомството опитало да компенсира забавянето. Променя се начинът, по който ще бъдат издавани личните карти, визията като дизайн, защита и отговаряне на съвременните стандарти, качество и защита, обясни тя. Работим с много високи темпове, за да може всичко това да бъде реализирано и да стигне до българските граждани, добави заместник-министърът. Може да ви хареса също Светослав Бенчев: Няма ръст на цените, а по-скоро успокояване на пазара на горива у нас 523 млн. лв. за пътна безопасност стоят неизползвани, България е сред първенците по жертви на пътя Времето в планините е слънчево, очаква се заоблачаване Още апартаменти – повече данъци? Обмислят нова формула за имотите