168 „Медицински одит“ връчи 6 акта на „Шейново“ за случая с разменените бебета, предава Nova. Eдин от тях е на болницата, другите 5 са за служители, свързани с допуснатата грешка. По закон – за всеки от тези актове за административни нарушения може да бъде подадено възражение от получателите. Ако това се случи – думата ще има наказващият орган. Припомняме, че през декември стана ясно, че две бебета са били разменени в родилния дом. Така те са били разделени от биологичните си родителите за период от 4 месеца. Още тогава медицинският одит обяви, че са установили неспазване на медицинските стандарти и правилата в болницата. През януари децата доброволно бяха разменени и вече живеят при родните си майки. Може да ви хареса също БАБХ възбрани близо 5 тона храни заради изтекъл срок, липса на документи и грешни етикети Слънчево и горещо време в неделя Горещините в Европа продължават, три страни отбелязаха температурни рекорди Започват кандидатстудентските изпити в Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“