165 Шестима доброволци, две от които жени, от доброволно формирование „Пловдив 112“ заминават днес за Турция, за да се включат в спасителните акции след опустошителното земетресение в южната ни съседка. „Съболезнования на близките на загиналите в разрушителните земетресения в Турция и Сирия, а на пострадалите – бързо възстановяване! Пловдив е съпричастен с трагедията и изпращаме доброволци“, заяви кметът Здравко Димитров и изрази своята признателност към екипа на ДФ „Пловдив 112“, част от който миналата година се включи и в разчистването на засегнатите от наводненията карловски села Богдан, Каравелово и Слатина. Напълно екипирани и оборудвани доброволците ни ще останат в Турция за около седмица, като пътуват заедно с други доброволци от страната. Заминаващите днес българи ще бъдат в непрестанна координация с Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Може да ви хареса също Сребърният фонд вече не стига да покрие пенсиите и за два месеца Съставките в пакетираните храни увеличат риска от сърдечни заболявания КНСБ: Ако в бюджета се предложи държавните служители да плащат сами осигуровките си, ще имаме реакция Не са добри условията за туризъм в планините