Бус разля азотна киселина на възлово кръстовище в Пловдив

Бус разля азотна киселина на възлово кръстовище в Пловдив

 Бус, превозващ азотна киселина, разля немалко количество от опасната течност на колелото на бул. Цар Борис Трети Обединител и бул. Дунав, разбра репортер на PlovdivNews.bg.

По всяка вероятност бусът е взел остро завоя и бидонът, в който се е съхранявала течността се е обърннал.

На място има екипи на пожарната и полицията. Очаква се киселината да бъде неутрализирана, като се обработва с калцирана сода.

banner

По неофициална информация бусът е превозвал киселината без разрешително за превоз на опасен товар.

Оставете коментар


Социални мрежи