279 Тържественото честване на 80-тата годишнина от създаването на днешния Медицински колеж като училище за милосърдни сестри „Княгиня Мария-Луиза“ в Пловдив ще се проведе на 20 октомври 2022 година от 14 часа в Аула Магна на Факултета по дентална медицина при МУ-Пловдив. Празникът ще споделят преподаватели и студенти, официални гости, академичното ръководство на Университета, дългогодишни ръководители на Колежа и Катедрата по сестрински грижи, директори на болници, главни медицински сестри, специалисти по здравни грижи, възпитаници и приятели на Медицински колеж и на Катедрата по сестрински грижи. Доц. Даниела Танева – ръководител на Катедрата по сестрински грижи, и доц. Мария Божкова – директор на Медицинския колеж, ще представят интересни факти от 80-годишната история. Ще бъдат връчени плакети за дългогодишна дейност и принос за развитието и утвърждаването на специалността. Участниците в празника ще се запознаят с разнообразните събития през годината, посветени на юбилея. Ще бъдат отчетени благотворителните кампании и обявени събраните средства за инициативата „Капачки за бъдеще“. Тържественото честване ще приключи с дефиле на тема „Еволюция на сестринската униформа“, представено от студенти от Катедрата по сестрински грижи. Тематичната изложба на „Музея на Медицината“ ще допълни празничната атмосфера. Може да ви хареса също Николай Попов: Очевидци твърдят, че камионът, убил трима на „Тракия“, не е спукал гума Проф. Ива Христова: Няма риск от разпространение на ебола в Европа Еврото и доларът се търгуват без съществена промяна Добри са условията за туризъм в планините